Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

TİTAN OTELLERİ SPA MERKEZİ

TİTAN OTELLERİNDE HAMAM

Biz misafirlerimize, lüks ve modern ortamda eski bir Türk geleneği yaşatarak hamam kültürünü iki farklı dünyada görebilecekleri inanılmaz bir deneyim sunuyoruz. Size çeşitli hizmetler sunan tecrübeli hamam ekibimiz sizi bekliyor. Yapmanız gereken tek şey kendinizi profesyonel ellere bırakmak.

Titan Hamamlarında ne olur?

Peki, ritüelimiz çok basit. Öncelikler kendinizi Sıcaklık odasında bulacaksınız. Sıcaklık (Hararet olarak da bilinir), günlük kaygıların ve endişelerin içeriye giremediği sadece su sesi, sabun kokusu ve havada süzülen buharla dolu bir odadır. Hafif nemli bir sıcaklık vücudunuzu rahatlatır ve sinirlerinizi yatıştırır. Mermer bir küvetin içine oturup, suyun sıcaklığının ayarlanmasını beklersiniz ve bakır kase su içine daldırılır sonra başınızdan vücudunuza doğru su dökülür. Su vücudunuza doğru aktıkça rahatlama dalgaları da içinize yayılır. Göbek taşına uzandığınızda tellak (bayan olanlarına natir denir) üzerinize sıcak su döker ve vücudunu keselemeye başlar. Temelde vücudunuzun her milimetresindeki, el ve ayak parmaklarınızın arası dahi keselenir, tüm kirli ve ölü deri temizlenir. Sonrasında sıvı sabun ve şampuanla köpürtülerek masaj yapılır. (ilk başta biraz acı verdiği ama sonrasında buna değdiği söylenir). Masajdan sonra tellak sizi sanki küçük bir çocukmuşsunuz gibi başınızdan tırnağınıza kadar tekrar yıkar. Bu son yıkanmadır, daha sonra Sıcaklık odasından ayrılma vaktidir. Daha sonra size temiz havlular verilir ve dinlenmek, kurulanmak için Soğukluk odasına getirilirsiniz ve burada cildinizin bir bebeğinki kadar yumuşak ve parlak olduğunu fark edersiniz.


TEKLİF 1
Peeling Köpük Masajı 30 min
Aroma Masajı 30 min
TEKLİF 2
Peeling Köpük Masajı 30 min
Anti Stres Masajı 45 min
TEKLİF 3
Peeling Köpük Masajı 30 min
Medikal Taş Masajı 60 min
TEKLİF 4
Sırt Masajı 30 min
Refleksoloji 30 min
HAMAM
Peeling Köpük Masajı 30 min
Köpük Masajı 30 min
Kahve ile Peeling 30 min
MASAJLAR
Bölgesel Masaj 30 min
Klasik Rahatlama Masajı 60 min
Anti Stres Masajı 45 min
Aroma Masajı 60 min
Taş Masajı 60 min
Lenf Drenaj Masajı 60 min
Refleksoloji 30 min
Anti Selülit Masajı 60 min
Remix 60 min
Remix 90 min
Bal Masajı 60 min
ASYA MASAJI
Tai 60 min
Shiatsu 60 min
Bali 60 min
Bali Aroma 60 min
Ayurveda Abayanga 60 min
Ayurveda Shirodara 60 min
Ayurveda Shiro Abayanga 90 min
KOZMETİK
Cilt Bakımı 60 min
Anti-Aging 60 min
Vital Bakım 60 min
Özel Bakım 90 min
Yosun Tedavisi 45 min
Heil Erde Tedavisi 45 min

Osmanlı’dan Günümüze Hamam

Halka açık banyoların tarihi Roma Dönemine kadar uzanır, o zamanda halka açık banyolar insanlarla bir araya gelme, yıkanma ve hatta iş görüşme yeriydi. Bu banyoların Türk versiyonu da hamamlardır. Türkiye’ye yaptığınız hiçbir yolculuğu bir hamamı ziyaret etmeden bitirmemenizi tavsiye ederiz.

Türk Hamamı Ortadoğu’da, özellikle de Türk tarihi ve toplumunda önemli bir rol oynamıştır. Türk kültüründe bu kadar etkisinin olması, hamam tarihinin Osmanlı İmparatorluğuna dayanmasından kaynaklanır. Osmanlı zamanında buhar banyosunun üç işlevi bulunmaktaydı; insanlarla bir araya gelme, Müslümanlığın gerekleri olan ruhsal ve fiziksel arınma sağlamak için ritüel temizlenme alanıydı, ve ayrıca sultanın büyüklüğüne, gücüne ve zenginliğine tanıklık eden bir mimariydi.

Başlangıçta hamam sadece erkekler içindi, ama o zamandan bu yana durum değişti. Osmanlı döneminde her haremin sadece kadınlara ait özel kendine ait bir hamamı bulunmaktaydı. Günümüzde ise kadınlar ve erkekler aynı hamamda fakat farklı odalarda yıkanabilmektedirler. Daha küçük olan hamamlarda kadınlar günü yapılmaya devam edilmektedir.